Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

                    

vv
Niech mi będzie wolno 
 będzie przedstawić ...
Edmund Bared
xxx
  Legenda o Człowieku którego nie można zabić

Kiedy Fidel Castro w 1959 roku obalił reżim dyktatora Fulgencio Batisty amerykańskiej x marionetki władającej Kubą , Stany Zjednoczone poczuły się zagrożone. Wszak przed x rewolucją wielu polityków amerykańskich- zapewne słusznie - sądziło, że dzięki Batiscie x leżąca u brzegów USA Kuba zostanie kolejnym stanem USA. Tymczasem Fidel Castro nie x tylko  położył rękę na ich planach ale na dodatek amerykańskie majątki na Kubie zabrał 
i przekazał Kubańczykom. 

Hasło rewolucji kubańskiej - Ojczyzna albo smierć

Przy wykorzystaniu zbiegłych z Kuby i zamieszkałych na Florydzie popleczników reżimu x Centralna Agencja Wywiadowcza USA (CIA) podjęła w ciągu minionego półwiecza setki x prób  zabicia przywódcy państwa kubańskiego. 
Praktycznie Fidel Castro dla amerykanów  był już martwy 10 marca 1959 roku kiedy to na x temat jego likwidacji obradowała tajnie Narodowa Rada Bezpieczeństwa USA. 
Pierwsza próba  zamachu to próba zastrzelenia w biały dzień na ulicy krótko po rewolucji. x
Zamachowiec Enriqe Ovares zatrzymany przez kubańskie służby.  

Nie wypada by największe mocarstwo świata zabijało głowy innych państw. Może to x odbywać się za wiedzą prezydentów ale nie za wiedzą narodu amerykańskiego. x
CIA wychodzi ze skóry by Commendante zabić i zrobić to dyskretnie. x

Hasło rewolucji kubańskiej: Ojczyzna albo śmierć. Zwyciężymy !!!

Co w zestawie amerykańskich pomysłów, planów i prób likwidacji Fidela Castro mamy: 

nasypanie specjalnego proszku do butów Castro  by wpadły mu włosy z brody. Próba zrealizowana, ale nie udana. Inny sposób na brodę to posmarowanie nurkowej maski Castro płynem powodującym wypadanie włosów. Nie wyszło.

-

spryskanie studia telewizyjnego narkotykiem by mówił głupoty. Plan uznano za zbyt trudny do realizacji i ryzykowny.

-

plan oskarżenia Fidela Castro o zniszczenie amerykańskiego statku kosmicznego. Niie wypalił bo kosmonauta John Glenn wrócił cało na ziemię;

-

podsunięcie Castro zatrutego bakteriami gruźlicy stroju do nurkowania. Castro nie chce wymienić  swego ulubionego stroju na inny;

-

umieszczenie w miejscu gdzie lubi nurkować  muszli z dynamitem nie wypala bo nie udaje się zdobyć wystarczająco dużej muszli;

-

długopis - strzykawkę z trucizną dostał potencjalny zabójca Fidela agent CIA Ronaldo Cubela ps AM/LASH od funkcjonariusza CIA na spotkaniu w Paryżu dokładnie w dniu kiedy padły strzały w Dallas.

Fidel Castro zapala cygaro i nie ma bum

-

zlikwidowanie  Castro przy pomocy jego ulubionych cygar z ładunkiem trucizny lub materiału wybuchowego. Nie wyszło.

  Uwikłanie CIA w takie i inne zamachy potwierdza Wayne Smith były dyplomata 
  USA  na Kubie stwierdzając, że Castro wyprowadził amerykańskie mocarstwo 
  z równowagi ale nie powinno ono tego robić co robiło.

Castro zapala cygaro... nie ma bum.


 Przebywający obecnie na emeryturze szef Kubańskich służb specjalnych Fabian  
 Escalante wylicza, że na Fidela Castro w ciągu półwiecza było 638 prób zamachu.

 Z tego na poszczególnych amerykańskich prezydentów przypadało:
 Eisenhover - 38, Kennedy 42, Johnson - 72, Nixon - 184, Carter - 64,
 Regan - 197, Bush ( senior) - 16, Clinton - 21.

 Fabian Escalante - szef kubańskich służb specjalnych
Życie poświęcił ochronie Castro i był w tym dobry

Fabian Eskalante wszędzie miał swoich ludzi i w większości przypadków znał amerykańskie plany. Nie o wszystkim jednak wiedział.

-

podanie Castro w hotelu w 1963 roku zatrutego koktajlu mlecznego nie powiodło się bo przygotowane przez CIA  pigułki przymarzły do ścian zamrażarki i przy próbie oderwania rozsypały się. O fakcie kubańskie służby dowiedziały się dopiero rok później. Niedoszłego zamachowca kelnera oddano amerykanom deportując do Miami.
Różnie mogło być przy zamachu z użyciem pancerfausta umieszczonego w budynku obok Hawańskiego Pałacu Sportu gdzie odbywał się turniej bokserski. Miał go wykonać agent o  pseudonimie Notlox. Wg Kuby Dwie grupy opozycyjne weszły sobie w paradę. Wg CIA wykonawcy się wystraszyli. Czy kubańskie służby o tym pancerfauście wiedziały? kto wie.

-

Znamienne  jest to, że dzień przed datą zamachu Castro w przemówieniu naśmiewa się z CIA: „ jesteśmy przekonani że Central Intelligence Agency nie ma za grosz inteligencji.....Powinno się ich nazywać Central Agency of Jankee Crettins ( Centralna Agencja Jankeskich Kretynów). Ta wypowiedź i losy zamachu zdają się potwierdzać, że jednak Fidel Castro coś od Fabiana Eskalante się dowiedział.

Marika Lorenc i Fidel Castro

Niepowodzenia denerwowały. CIA uznając prawdopodobnie opozycję opozycję kubańską za kretynów postawiła na mafię która podobnie jak państwo USA też miała powód do likwidacji Castro: chęć powrotu na Kubę.
A
gent CIA Robert Maheu, - jak dziś twierdzi  - już wtedy jako katolik miał wątpliwości natury moralnej jednak jako amerykański patriota przystąpił do wykonania zlecenia rządu USA. Spotkał się  z Roseli szefem mafii w Las Vegas które po utracie Kuby awansowało na raj hazardzistów. Innym  zaangażowanym mafioso był Giancana, który ciekawostka jak się później okaże miał z prezydentem Kennedym wspólną kochankę Judith Exner. 

Mafia podsuwa pomysł a Dział Usług Technicznych CIA tworzy pigułkę.

Marika Lorentz z Fidelem Castro

Frank Strugis – agent CIA  namawia Niemkę Martę Lorenc  byłą kochankę Fidela która ma nadal klucze do apartamentu Comandante, by mu tę pigułkę podrzuciła. Pigułka z neurotoksyną umieszczona w kremie kosmetycznym rozpuszcza się przed jej użyciem więc wyrzuca truciznę do WC. Przynajmniej tak twierdzi niedoszła zabójczyni. Fidel pyta ją czy przyszła go zabić. Gdy ta potwierdziła daje jej pistolet. Była kochanka Fidela nie wykorzystuje tego. Podobno dali się jeszcze raz ponieść namiętności po czym nastąpiło rozstanie.  CIA wściekłe.

Kuba wyspa koło Florydy

Przygotowany przez Eisenhovera plan ataku na Zatokę Świń wyszkolonych i uzbrojonych na Florydzie kubańskich najemników poprzedziło – jak wynika z dokumentów CIA - w ramach działań przedinwazyjnych 800 podpaleń sabotażowych i zniszczono 300 000 ton trzciny cukrowej. Sto pięćdziesiąt innych pożarów pochłonęło 42 składy tytoniu, dwie fabryki papieru, wiele sklepów i 21 „mieszkań komunistów”. W 110 zamachach bombowych ucierpiały między innymi elektrownia i dworzec kolejowy. Kubańskie służby twierdzą, że to pobożne życzenia CIA. Zgodnie z rozporządzeniem Eisenhowera USA nie mają mieć oficjalnie z tymi działaniami nic wspólnego.
Plan inwazji na Kubę wykonał w kwietniu 1961 roku następny prezydent USA – John Kennedy. 

Fidel Castro ogląda z czołgu atak CIA a Zatokę Świń
Fidel Castro z czołgu obserwuje amerykański atak

Już na początku inwazji miała miejsce potężna wpadka USA. Upozorowano bunt kubańskich sił powietrznych. Do tego celu użyto 8 amerykańskich samolotów B-26
 z wymalowanymi insygniami kubańskimi. W 15 kwietnia 1961 roku rozpoczęły one atak z powietrza na kubańskie obiekty lotnicze. Jedna maszyna uprzednio „spreparowana”  pociskami ląduje „awaryjnie” w Miami. Pilot opowiada ,że jest zbuntowanym pilotem kubańskich sił powietrznych. Został postrzelony gdy razem z innymi buntownikami dobijał siły lotnicze wierne Castro. Ambasador USA przy ONZ wypowiada się, że Stany Zjednoczone nie mają z tym nic wspólnego,. W tym czasie jeden z reporterów rozpoznaje ,iż samolot lądujący w Miami  nie może być kubański bo B-26 Kuby mają dzioby z pleksiglasu a ten ma dziób tak  jak amerykańskie B-26, z metalu. Kuba była na inwazję była przygotowana, nawet co do jej miejsca.  Siły powietrzne Kuby uczestniczą w odparciu ataku do tego stopnia skutecznie, że nadsyłające pomoc lotniczą USA zaczynają obsadzać samoloty własnymi pilotami.  

Później Castro pokazuje światu ciała czterech zestrzelonych  żołnierzy Alabama Air National Guard. Lotnictwo kubańskie niszczy część łodzi desantowych, reszta łodzi ucieka. Na lądzie pozostaje 1350 członków tzw. brygady 2506 zdanych odtąd tylko na siebie. Po trzech dniach oporu kapituluje. Do niewoli trafia 1189 ludzi. Castro od razu oferuje ich zwrot USA za 500 traktorów. USA zwlekają 1,5 roku. Ostatecznie wykupują jeńców za 53 miliony dolarów w środkach pomocy medycznej.
Ciekawostką historyczną jest fakt, ze przygotowany przez CIA nowy kubański gabinet z Miro Cardona  całą inwazję na polecenie Howarda Hunta agenta CIA, jednego z autorów inwazji przetrzymywany był w budynku na lotnisku Opa-Locka w Miami a rzekome komunikaty „Przewodniczącego Rady Rewolucyjnej” Miro Cardony” wyszły od nowojorskiej agencji public relations współpracującej z CIA.

 10 dni po odparciu inwazji manifestacja pierwszomajowa w Hawanie. 
Ołówki symbolizują walkę z analfabetyzmem

 1 maja w Hawanie dziesięc dni po inwazji na zatokę świń

Doradca szefa Białego Domu Arthur Schlesinger  stwierdził później:” ...Jego ( Fidela Castro ) samoloty zareagowały szybko i skutecznie. Jego policja udaremniła wszelkie próby sabotażu czy rebelii poza linią frontu. Jego żołnierze pozostali lojalni i zacięcie walczyli. On sam nigdy nie wpadł w panikę... dokonał rzeczy imponującej.”

Operacją która postawiła świat na krawędzi wojny nuklearnej była operacja "Mangusta". Powstała  pod nadzorem prezydenta USA Johna Kennedego w następstwie klęski w Zatoce Świń. Do polowania na Castro zaangażowano 400 funkcjonariuszy CIA, kilkaset motorówek  i roczny budżet  ponoć 50 milionów dolarów. Siódmego lutego 1962 roku USA ogłaszają całkowitą blokadę gospodarczą i podjęły przygotowania do oficjalnej inwazji na Kubę. Okazuje się jednak, że na Kubie nie ma szans na wywołanie rebelii społecznej a do obrony przed amerykańską inwazją  Fidel Castro nie wahał się poprosić o wsparcie ZSRR i wygrał.  

Stało się jasne, że USA nie mają szans na bezkarną inwazję i zrozumiał to prezydent Kennedy ale amerykanie nie ustaną w  wysiłkach do pozbycia się Castro za pośrednictwem zakonspirowanych operacji. 

W wielu wydarzeniach i to nie tylko dotyczących Kuby ale i innych państw będą się powtarzać te same nazwiska wywodzące się 
z mieszanki  agentów CIA, emigrantów kubańskich, mafii florydzkiej  a także osób związanych z Florydą które odegrały później istotną rolę polityczną w USA. 

Wiele wskazuje, że za zabójstwem w 1963 roku Kennedego stoją weterani inwazji z zatoki świń, ze śmiertelna dla prezydenta USA okazała się nieudana operacja "Mangusta". W większości wersji na temat śmierci prezydenta USA pojawiają się nazwiska tych którzy polowali na Castro. Powiązania z Oswaldem - bezpośrednim zabójcą - miał Frank Sturgis agent CIA ,ten sam, który zaangażował do  do zabójstwa Castro Marikę Lorentz. Ten sam agent CIA  pojawi się w aferze Watergate w 1972 roku. Przyłapany w słynnym włamaniu do biura demokratów.Szukał dowodów finansowego poparcia dla Fidela Castro ze strony demokratycznego kandydata  na prezydenta Georga McGoverna. Nigdy nie musiał się tłumaczyć ze swej znajomości z Oswaldem. W tle Watergate pojawia się też jako organizator, Howard Hunt - organizator inwazji w zatoce Świń. 
We włamaniu uczestniczy  też Luiz Rodriguez. 


Luiz Rodriguez jeden ze snajperów CIA 
usiłujący trzykrotnie pozbawić Fidela Castro życia i morderca Che Guevary chełpi się podziękowaniami i wspólnym zdjęcie z Bushem – seniorem.  To on wydał podległemu sierżantowi polecenie Che Guevary a wcześniej się z ofiarą sfotografował. „Nie strzelaj w głowę, tylko odtąd w górę – powiedział sierżantowi –x ma wyglądać jakby zginął w walce”. Miliony ludzi składają Che Guevarze hołd do dziś. Zabójcy pozostały brudne ręce i wątpliwe pamiątki.

W 1971 roku CIA próbowało zabić Castro w czasie jego pobytu w Chile. Sprawca x miał oddać strzały na konferencji prasowej z broni ukrytej w kamerze. Podobno x rozbolał go wyrostek robaczkowy ale zleceniodawcy w to nie uwierzyli i twierdzą,x
że zwyczajnie przestraszył się. 

W latach siedemdziesiątych CIA
wykorzystując swoich agentów pochodzenia kubańskiego starało się likwidować mieszkańców tych Florydy zwłaszcza kubańczyków którzy mówili o pokoju z Kubą.

Luis Rodriquez z Georgem Bushem
Rodriguez z Georgem Bushem ( seniorem)

Szacuje się, że do różnych tajnych akcji przeciwko Fidelowi Castro i różnym instytucjom kubańskim Centralna Agencja Wywiadowcza wynajęła około 12 000 agentów z kubańskiego środowiska emigracyjnego. W ten sposób powstały i działały ugrupowania terrorystyczne
o fantazyjnych nazwach Alpha 96, Omega 7, Abdala, Comando Cero, El Condor, El Escorpion czy  Brygada 2506
x

Jedną z person pojawiających się w kontekście różnych aktów terrorystycznych przy wykorzystaniu środowisk kubańskich był  Orlando Bosch z wykształcenia lekarz pediatra. Przyznaje się do 50 zamachów bombowych w tym do ostrzelania w 1967 roku w Miami polskiego statku tylko dlatego, że płynął do Hawany. Jest jednym  z organizatorów zamachu bombowego w 1976 roku na samolot pasażerski startujący z Barbadosu w którym zginęło 73 pasażerów w tym 23 sportowców z kubańskiej drużyny szermierczej w większości nastolatków. Szefem CIA w tym czasie był późniejszy prezydent USA George Bush - senior. Orlando przyjaźnił się z  synem Georga Busha -Jeffem.
Gdy Fidel Castro przybył w 1979 roku do Nowego Yorku na Sesję ONZ na lotnisku zapytano czy nosi kamizelkę kuloodporną, odpowiedział, że nie nosi i pokazał tors. Planowano zamach na Castro przy użyciu miękkiej kuli z plastikiem która miała przylepić się po rzucie do samochodu Castro i wybuchnąć. Wykonawca był przeszkolony przez CIA. Służby kubańskie  to wykryły i powiadomiły CIA o szczegółach. Znów nie wyszło. 

 Fidel Castro - Człowiek którego nie można zabić
 

Fidel Castro -człowiek którego nie można zabić

Próby pozbycia się Fidela Castro pewnie nadal trwają. Wiedza o tamtych latach jest wynikiem ujawnienia starszych dokumentów CIA przez samych amerykanów.
Ujawniono  bo ktoś miał w tym polityczny interes
. Im bliżej czasowo tym wiedza mniejsza. Zapewne ujawnianiem  nie są zainteresowani kubańczycy by nie demolować swej skuteczności przez minione półwiecze.. Pewnie potwierdzają to co chcą., 

USA nadal  śnią się wewnętrzne niepokoje na Kubie, inwazja w ramach bratniej pomocy albo prezent w postaci zmiany systemu po śmierci Castro. 
To widać i czuć po mediach, po politykach amerykańskich bez konieczności dostępu do akt CIA.

x
W 1997 roku w siedmiu hawańskich hotelach wybuchły bomby.
Zniszczone pomieszczenia ,wybite szyby. Śmierć poniósł młody włoski turysta.  Cel zamachów był jasny. Odstraszenie turystów od Kuby i powalenie kubańskiej gospodarki na kolana. Kubańskie służby ujęły bezpośredniego zamachowca. Rok później zorganizowaniem zamachu pochwalił się  dziennikarzowi Luiz Posada, inżynier chemik
 z wykształcenia, szkolony przez CIA przed atakiem na Zatokę Świń, współsprawca zamachu na wspominany samolot kubański w 1976 roku.

W 2000 roku Luiz Posada przygotował zamach bombowy w Panamie. Bomba miała wybuchnąć pod mównicą Fidela Castro w czasie wiecu. Kubański wywiad udaremnił zamach i uzyskał dowody.  Fidel Castro jeszcze w czasie wiecu mógł przedstawić zebranym fotki zamachowca. Posada po ułaskawieniu przez Prezydenta Panamy wyjechał do USA . Aresztowany na krótko za nielegalne przekroczenie granicy USA zarzucał CIA i rządowi USA nielojalność wobec niego. Mieszka na Florydzie.

Rząd USA po zamachu na Web Trade Center ściga podobno terrorystów. George Busch powiedział:„Jeśli ktoś przechowuje terrorystę lub terrorystów, finansuje terroryzm, jest terrorystą...”. Były ambasador USA Wayne Smith podkreślił, że żaden z kubańskich terrorystów nie został osadzony w Quantanamo".

Floryda 2005 - Komando F-4

Na Florydzie  trenuje Comando F-4 a jego działacz Rudolfo Prometa który planował zamach na Fidela Castro przy pomocy rakiety Stinger  chwali się przyjaźnią z Jeffem Buschem. 
b bb

 Ale Fidel Castro żyje i po śmierci tak jak Che Guevara żyć będzie. Amerykanie nie są w stanie pozbawić brodacza nawet brody. Siłą Comandante jest naród kubański który dzięki jego niezłomności uzyskał poczucie dumy narodowej. Ameryka Południowa zdaje się coraz bardziej wierzyć że jest w stanie wyzwolić się spod dominacji USA a siłą wyzwalającą  spod tej dominacji staje się lewicowość. 

Hugo Chavez, Fidel Castro i Eve Morales

 Fidel Castro z Prezydentem Argentyny - styczeń 2009

             Rok 2006 - Hugo Chavez ( Prezydent Wenezueli) Fidel Castro
     ( Prezydent Kuby) Eve Morales ( Prezydent Boliwii )

            21 stycznia 2009 - Fidel Castro z Prezydentem Argentyny Cristiną Fernandez
                                                                             w czasie jej wizyty  w Hawanie

To już nie tylko Wenezuela i jej prezydent Hugo Chavez. Za rządów Georga Busha - juniora lewicujący przywódcy doszli do władzy 
w Boliwii (Evo Morales), Ekwadorze (Rafael Correa), Urugwaju (Tabare Vazquez), Nikaragui (Daniel Ortega).  To też inni...

Opracował
Czerwony Hrabia Edmund Bared
Materiał przygotowany w oparciu o następującą publicystykę :  

czerwiec - 2009

-

TVN24 – dokument „638 sposobów na zabicie  Castro” wyemitowany w dniu 1.05. 2009 o godz.15.00

-

Volker Skierka „ Fidel Castro – Biografia” Wydawnictwo Dolnośląskie 2001 ISBN 978-83-245-8540-3

-

 Witryna internetowa pisma "dziennik" - Galeria fotograficzna "50 lat temu na Kubie wybuchła rewolucja".
Linki  do podstron tej witryny z podobną tematyką

-

Polowanie na Che Guevarę

-

Fidel Castro o Chrześcijaństwie i prześladowaniu komunistów

-

Amerykańskie interwencje zbrojne 1775 - 2002
                           
   

 

             

Socjalizm i inne Pasje - mapa witryny

               

Monitoring                  

  Księga gości

 

  Powrót do początku strony

 Powrót do strony głównej